a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli’de Çiftçilere 400 Düve Dağıtıldı

Tunceli’de Genç Çiftçi projesi ile hibe desteği almaya hak kazanan başvuru sahibi çiftçilere düzenlenen törenle büyükbaş hayvanları teslim edildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Kaya ile çiftçiler katıldı.

“Tunceli’deki Genç Çiftçilerimiz Çok Başarılı”

Dağıtım sırasında konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Tarım ve Orman Bakanlığımızın Tunceli’ye büyük önem verdiğini ifade etti. Dağıtılan büyükbaş hayvanların genç çiftçilerimize hayırlı olması temennisinde bulunan Sonel, şu ifadeleri kaydetti:

“Tarım ve Orman Bakanlığımızın Tunceli’ de genç çiftçilerimize destekleri devam ediyor. Bugün de çiftçilerimize 400 büyükbaş düve dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Tunceli’deki genç çiftçilerimiz çok başarılı. İl Tarım Müdürlüğümüzün de önemli çalışmaları var.

Bakanlığımızın da Tunceli’mize vermiş olduğu büyük önem var. 2018 yılında genç çiftçilerimize 5 milyon TL destek sağlandı. Bugün toplamda 400 büyükbaş düveyi toplam 80 çiftçi ailemize 5’er tane veriyoruz. Bu projenin toplam maliyeti 2 milyon TL. Projenin Tunceli’mize, çiftçilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Desteklerinden dolayı başta Tarım ve Orman Bakanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere Tuncelili çiftçilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun.”

Büyükbaş hayvan almaya hak kazanan genç çiftçiler ise duydukları mutluluğu dile getirerek Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e teşekkür ettiler.