a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Tunceli Büyük Bir Değişim ve Dönüşüm Yaşamış

Eğitimciler Birliği Sendikası'nın (Eğitim-Bir-Sen) 2'inci Olağan Genel Kurulu'na katılmak üzere Tunceli’ye gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ile makamında bir süre görüşen Vali Sonel, ziyaretinden ötürü kendisine teşekkür etti.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, daha sonra Eğitim-Bir-Sen 2'inci Olağan Genel Kurulu'na katıldılar.
Burada konuşan Vali Sonel, yürütülen çalışmalar sonrasında Tunceli’nin artık yaşanılabilir şehirlerin başında geldiğine dikkat çekti. Sonel,
“Memur-Sen Genel Başkanı Kıymetli Ali Yalçın Hocamıza Tunceli’ye yapmış olduğu ziyaret ve yöremize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz.Tunceli’de yaptıpımız çalışmalarda bizlere her zaman destek olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanlarımıza Tunceli halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Tunceli artık yaşanılabilir şehirlerin başında geliyor. Gelsinler Tunceli’nin doğal güzelliklerini, misafirperver insanlarını görsünler.Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.dedi.
Daha sonra konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise ilimizde yaşanan değişim ve dönüşüme dikkat çekerek,
“Tunceli’yi gezdim ve çok şaşırdım. Çok ciddi bir değişim ve dönüşüm gördüm. Yollarından parklarına, ışıklandırmasından şehrin bütün estetik alanına kadar dehşet bir dönüşüm var. Bu anlamda Sayın Valimize huzurunuzda teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“Necmettin Yılmaz Adının, Bulvara ve Gezici Anaokuluna Verilmesi Çok Kıymetli”
Yalçın, Şehit Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın adının, ilimiz merkezdeki bulvara verilmesinden dolayı da Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e teşekkür ederek şu ifadeleri kaydetti:
“Şehit Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın adını bulvara vermesinden dolayı Sayın Valimize ikinci teşekkürümüzü etmek istiyorum. Necmettin Yılmaz bizim yürek yangınımızdır. Eğitimciler olarak, öğretmenler olarak bizim için Necmettin Yılmaz meselesi sıradan bir mesele değildir. İnsanlara umut olmaya, çocuklara umut aşılamaya çalışan bir öğretmenin hunharca katledildiği ve Pülümür sularına bırakıldığı bir tarihsel fotoğraf yaşandı ve buradan bir siyasetçi çığlık atarcasına isyanını ifade etti. ‘Tunceli bununla anılmamalı’ dedi. Ben bu çevreyi son derece kıymetli buldum. Sayın Valimizin bulvara ismini vermesini, onun adına gezici kütüphaneler kurmasını son derece kıymetli buldum. Bu bizim açımızdan çok onur verici bir durum.”