a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel Muhtarlarımızla Buluştu

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, il merkezimize bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.
Toplantıya Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in yanı sıra Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı ve muhtarlarımız katıldı.
Burada konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, muhtarlarımızla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sonel, "Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçeleri ve köyleri ziyaret ederek, sorunları, ihtiyaçları yerinde görmek ve karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunmak üzere siz kıymetli muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Sizler, mahallelerde ve köylerde karşılaştığınız sorunların tespitini yaparak bizlere iletiyorsunuz. Bu sayede sorunlar en kısa sürede çözüme kavuşmaktadır. İlimiz genelinde 175 proje hayata geçirildi. Yürüttüğümüz çalışmalar sonrasında yüzde 95 oranında içme suyu sorunu çözülmüştür. İnanç merkezlerimiz ve köy okullarımızın köy konağına çevrilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemizce alınan finisher ile köylerimizin yolları da asfaltlanacak. Hem Valiliğimizin hem de Belediyemizin kapıları sizlere her zaman açık. İmkânlarımız ölçüsünde her zaman sizin yanınızdayız.” dedi.
İlimizde yürütülen çalışmalarla ilgili konuşan Vali Sonel, şu ifadeleri kaydetti:
“Güvenlik güçlerimizin yürüttüğü başarılı operasyonlar sonrasında Tunceli artık huzur kenti. Tunceli’de ilk defa Türkiye Rafting Şampiyonası ve Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası düzenlendi. Dünya Rafting Şampiyonası da 2019 yılında burada yapılacak. Bu organizasyonlarla Tunceli’nin turizm canlandı.Yapmış olduğumuz çalışmalarla virane olan yerler yeniden inşa edildi. İstihdam alanında da önemli gelişmeler yaşandı. Açtığımız tekstil fabrikaları ile vatandaşlarımız iş ve aş sahibi oldu. Tunceli’de ilk kez ihracat başladı. Yatırımcılarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Köylerinizde iş isteyene iş imkanı sunacağız. Tunceli’de yaptıpım z çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”
Vali Sonel’in konuşmasının ardından toplantıda söz alan muhtarlar, köy ve mahallelerinde yaşanan sorunlar ile talep ve beklentilerini anlattı.