a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemizce Tunceli’ye 26 Park Kazandırıldı

Belediyemizce, ilimizin çeşitli mahallelerinde virane halde olan alanlara toplam 26 park yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
Belediyemizce, Tunceli’nin dört bir yanında hayata geçirilen ve ilimizin çehresini değiştiren yatırımların yanı sıra, kentimize yeni parklar ve yeşil alanlar da kazandırılıyor.
Bu kapsamda, ilimizin çeşitli mahallelerinde virane halde olan alanlara toplam 26 park yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
Peyzaj düzenlemeleri yapılan parklarımız, çocuklarımızın güvenli ve rahat bir ortamda oyun oynayabilecekleri şekilde tasarlanan kauçuk zeminli oyun alanları, dekoratif oturma grupları ve fitness alanlarından oluşuyor.
Hizmete sunulan parklarda vatandaşlarımız çocuklarıyla birlikte kaliteli, güvenli ve hoşça vakit geçirme olanağına kavuştu.
İlimizin çeşitli mahallelerindeki vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirmesi için virane alanlara toplam 26 park yapılıp hizmete sunulduğunu ifade eden Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Tunceli’de görev yaptığımız süre içerisinde yıllardır konuşulan fakat bir türlü yapılmayan projeleri hayata geçirdik. İlimizin adeta virane olan alanlarını yeniden inşa ettik. Tunceli’mize yeni yeşil alanlar, parklar ve bahçeler kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda ilimizde virane halde olup, sadece tabelası olan yerlere toplam 26 park yaptık. Çocuklarımızın keyifli zaman geçirecekleri, vatandaşlarımızın ise dinleneceği, spor yapacağı parklarımızı hizmete açtık. Yeni oyun grupları ile donatılan parklarımız çocuklarımıza yakışır duruma getirildi. Tunceli’de yaptığımız çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.