a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
2019’da Belediye Hizmetlerine Zam Yok!

2019 yılında başta su ve ulaşım olmak üzere Belediyemizce sunulan birçok hizmete zam yapılmayacak.
Belediyemiz Kasım ayı içerisinde yapmış olduğu Meclis Toplantısında 133 sayılı Meclis Kararı ile 2019 yılında başta su ve ulaşım olmak üzere ilan ve reklam vergisi, araç ve iş makinası kiralama gibi birçok hizmete zam yapılmayacak.
Belediye hizmetlerinde vatandaşlarımızın bütçesi düşünülerek herhangi bir artışa gidilmezken, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren 2018 yılı ücret tarifesiyle devam edilecek. Buna göre vatandaşlarımız mesken su ücreti tonu olarak 2.46 ₺, ulaşım ücreti olarak ise öğrenci 1 ₺, diğer vatandaşlarımız ise 1.25 ₺ ödemeye devam edecek.
Vatandaşlarımızın aile ekonomisi düşünülerek böyle bir karar aldıklarını ifade eden Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Vatandaşlarımıza destek olmak nedeniyle, Belediyemiz tarafından sunulan hizmetlere 2019 yılında herhangi bir zam yapılmayacak. Sunulan hizmetlerde özellikle içme suyu ve belediye otobüslerimiz başta olmak üzere belediyemizce sunulan birçok hizmete zam yapılmayacak.Vatandaşlarımızın aile ekonomisine katkı sunmak İçin böyle bir karar aldık. Tunceli’mize hayırlı olsun.” dedi.