a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
İZDES Heyeti Tunceli’de

İçişleri Bakanlığımızın merkez ile taşra teşkilatları arasındaki bağları güçlendirmek ve koordinasyonu artırmak, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması hedefiyle uygulanan “İzleme Değerlendirme Sistemi” (İZDES) Projesi bilgilendirme toplantısı Tunceli’de yapıldı.

Vali Prof. Dr. Ulvi Saran başkanlığındaki İçişleri Bakanlığı heyeti, toplantı öncesi Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’i makamında ziyaret ederek uygulanan İZDES Projesi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ziyaret sonrası İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarındaki faaliyetleri ile insan odaklı ve vatandaş memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı temasının görüşüldüğü toplantıya geçildi.

"İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarındaki faaliyetler ile koordinasyonun arttırılması, kamu hizmetlerinin modernleştirilmesi, taşra teşkilatlarının mevcut kurumsal yapılarının gözden geçirilmesi" konularının detaylarıyla ele alındığı toplantıda, konu başlıklarına yönelik çalışmalar hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Toplantı sonrasında Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Vali Prof. Dr. Ulvi Saran ve beraberindekiler Millet Bahçemizi, 15 Temmuz Şehitler Parkını ve Mameki Köprüsü - Mavi Köprü Kıyı Düzenleme Projesini gezdiler.