a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli’nin İlk Golf Sahası İçin Protokol İmzalandı

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik arasında Munzur Üniversitesi kampüsünde yapılacak golf sahası için protokol imzalandı.
Belediyemizce, Spor Toto Teşkilat Başkanlığına yapılan başvurunun uygun görülmesi üzerine Munzur Üniversitesi kampüsünde 20bin metrekarelik alana golf sahası yapılması kararı alındı.
Alınan karar neticesinde Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, sahanın yapımı için protokol imzaladı.
İlimizin ilk golf sahasının yapılması için protokol imzalandığını söyleyen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Munzur Üniversitemizin kampüsüne yapılacak olan Tunceli’nin ilk golf sahasını, en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin en önemli golf hocaları Tuncelili. İnşallah yapılacak olan bu golf sahasında yine başarılı birçok gencimiz çıkar. Ayrıca Projenin hayata geçirilmesiyle de ilk kez golf İle tanışmış vatandaşlarımız olacak. Şehrimize büyük prestij kazandıracak golf sahamız aynı zamanda turizmi de olumlu yönde etkileyecek. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ayrıca Tunceli’ye gelerek golf sporuna destek veren Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. Katkılarından dolayı Spor Toto Başkanlığımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi.