a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel Sözünü Tuttu, Öğretmenler Prag’ı Doyasıya Gezdi

Geçen yıl 24 öğretmenimizi Fransa’nın Başkenti Paris’e geziye gönderen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde verdiği Prag gezisi sözü de yerine getirdi. Vali Sonel, 24 öğretmenimizi Avrupa'nın kültür başkentlerinden Prag'a göndererek unutulmaz bir gezi yaşattı.
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 24 öğretmenimizi geçen yıl Fransa'nın Başkenti Paris'e gönderen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, öğretmenler için başlattığı gezi programını bu yıl da sürdürdü.
Vali Sonel bu kez de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde verdiği Prag gezisi sözünü yerine getirdi. Sonel, Tunceli'de görev yapan ve kurayla belirlenen 24 öğretmenimizi, yarıyıl tatilinde Prag'a geziye gönderdi.
Gerçekleştirilen geziyle öğretmenlerimiz, yarıyıl tatilinde Orta Avrupa'nın kültür başkentlerinden Prag'da 4 gün boyunca doyasıya gezdi. Rehberler eşliğinde Prag’ın tarihi ve turistik mekanlarını gezme imkanı bulan öğretmenlerimiz, ikinci dönem eğitim öğretime moral depolamış olarak başlayacaklar.
Geziye katılan öğretmenlerden Ayla Aynur Demir, Prag’da unutulmaz günler geçirdiklerini belirterek, “Prag’da olmak gerçekten çok güzel. Kendimizi çok iyi ve mutlu hissettik. Özellikle Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e bu konuda minnettarız. Çok teşekkür ederiz kendisine. Onun sayesinde Prag gibi cennet bir şehirde gezme şansına sahip olduk. Bu tecrübemizi arkadaşlarımızla da paylaşacağız. Tur ekibi ve rehberlerden de oldukça memnun kaldık. Her şey beklentilerimizin çok üstündeydi.” dedi.
Öğretmenlerden Kenan Çonak ise “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in desteğiyle Prag’a 4 gün gezi düzenlendi. Her şey çok güzeldi. Arkadaşlarımızla gezip eğlendik. Ben 5 yıllık memurum ama hiç tatile gitmemiştim. Bize bu imkanı sağladığı için Sayın Valimize çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.