a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel’den Uzun Yıllar Sonra Karayolu İle Ovacık Ziyareti

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel,  ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyarette Vali Sonel’e Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak,İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürü Şerif Kara eşlik etti.
Vali Sonel Ovacık ziyareti kapsamında ilk olarak Kaymakam Selçuk Haskırış'ı ziyaret etti.
Haskırış'tan ilçenin genel durumu hakkında bilgi alan Sonel, Kaymakamlıktaki birimleri de tek tek gezerek burada görev yapan çalışanlara kolaylıklar diledi.
Vali Sonel daha sonra Ovacık Adliyesi’nde savcı ve hakimlerimizi ziyaret etti. Sonel,  daha sonra İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek kahraman JÖH ve PÖH’lerimizle bir araya geldi.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ardından Ovacık ilçemizdeki esnafları tek tek gezerek hem hayırlı işler temennisinde bulundu ve girdiği her esnaftan alışveriş yaptı.
Son olarak sosyal ve ekonomik açıdan ilimize büyük katkısı olan Ovacık  Kayak Merkezini  ziyaret eden  Vali Sonel, burada sporcularımız ve vatandaşlarımızla bir araya geldi. Tesiste incelemelerde bulunan Sonel, daha sonra sporcuların hazırladığı kayak gösterisini izledi.
Her fırsatta ilçelerimizi ziyaret ettiğini belirten Vali Sonel,  “Sık sık ilçelerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Yöre insanımızla kucaklaşacağız ve onlara hak ettikleri kalitede hizmeti sunacağız. Devletimizin şefkatini ve sıcaklığını yöre insanımıza göstereceğiz. Ovacık ilçemiz, yaz aylarında olduğu gibi kışın da çok güzel ve oldukça canlı. Özellikle kayak tesisimizde yerli ve yabacı turistleri ağırlamaya devam ediyoruz. Herkesi Ovacık’a kayak yapmaya davet ediyoruz. Misafirperverliklerinden dolayı Kaymakamımız nezdinde, yöre halkımıza teşekkür ederiz." dedi.
Vali Sonel, ziyaretlerinin ardından ilçeden ayrıldı.