a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya’dan Tunceli Ziyareti

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tunceli’ye gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, beraberinde Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabit Akın Zaimoğlu ve Tanık Koruma Daire Başkanı İlker Arslan ile Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’i ziyaret ettiler.
Uzunkaya ziyaretinde ilk olarak Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı.
Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya ve beraberindekileri makamında ağırlayarak, bir süre sohbet eden Sonel, ziyaretten mutluluk duyduğunu belirtti. Uzunkaya ise nazik karşılamaları ve misafirperverliklerinden dolayı Vali Tuncay Sonel’e teşekkür ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.
Görüşme sonrası açıklamalarda bulanan Genel Müdür Celal Uzunkaya, güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonları sonrasında Tunceli’nin terörden temizlendiğine dikkat çekti. Uzunkaya, “Tunceli, yıllarca terörle anılan bir şehrimizdi. Terör örgütlerinin rahatlıkla cirit attığı, faaliyetlerini yürüttüğü bir bölgeydi. Türkiye’de özellikle son yıllarda terör örgütlerine karşı alanların daraltıldığı, terörün kaynağında yok edildiği, ister sınır dışı isterse de sınır içerisinde hassasiyetinin en üst düzeyde uygulandığı ve en olumlu sonuçların elde edildiği illerden birisi de Tunceli. Değişik terör örgütlerinin, PKK’dan TKP/ML’ye MKP’ye kadar terör örgütlerinin yapılanmalarının bulunduğu bu bölgede, özellikle yapılan son operasyonlarla terörün beli kırıldı. Etkili sonuçlar elde edildi. Sayı olarak yüzlerce ifade olarak edilirken şimdi sayıları iki elin parmaklarını geçmiyor. Terörden arındırılmış bu huzur ortamının vatandaşlarımıza yansıdığını görüyoruz. Bu durum bizleri mutlu ediyor. Amacımız da buydu. Hiçbir il, terörle bağdaştırılmamalı. Sayın Valimizin ifade ettiği gibi vatandaşlarımızın gece yarılarına kadar sokaklarda eğlenerek dolaşmaları bizleri mutlu ediyor.” dedi.

“Tunceli’nin Çehresi Değişmiş”

İlimizde yapılan çalışmalar sonrasında yaşanan değişim hakkında da konuşan Uzunkaya,
“Biri, gözümü bağlasa ve burada açsa çok farklı bir Tunceli gördüğümü daha net ifade edebilirdim. Tunceli’nin çehresi, sosyal etkinliği, imkanları çok değişmiş. Sayın Valimiz yapılan çalışmalarla ilgili bize kıymetli bilgiler verdi. Tunceli’nin emniyet, asayiş hizmetlerinin çok olumlu olduğunu görüyoruz. Daha da iyileştirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.
Valilik ziyaretinin ardından Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve beraberindekiler Jandarma Bölge Komutanlığımızı ziyaret ederek, kahraman JÖH’lerimizle bir araya geldiler.
Vali Sonel, Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya ve beraberindekiler ardından Polisevini ziyaret ettiler ve burada tadilatı tamamlanan restaurantın açılışını yaptılar.
Son olarak İl Emniyet Müdürlüğümüzü ziyaret eden Vali Sonel, Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya ve beraberindekiler burada Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü faaliyetler hakkında brifing aldılar.
Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve beraberindekiler, Tunceli temaslarını tamamlarının ardından ilden ayrıldılar.