a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel’den Uzun Yıllar Sonra Karayolu İle Nazımiye Ziyareti

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Nazımiye ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Sabah saatlerinde karayolu ile gittiği Nazımiye’de Vali Sonel’e Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen ve Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci eşlik etti.
Vali Sonel ve beraberindekiler ilk olarak Nazımiye yolu üzerinde bulunan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu’nu ziyaret edip, Kahraman jandarmamız ile bir araya geldiler.
Daha sonra Kaymakam Can Kazım Kuruca’yı makamında ziyaret eden Vali Sonel, ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.
Nazımiye Adliyesi'nde görevli hâkim ve savcılarımızı da ziyaret eden Sonel, kendilerine kolaylıklar diledi.
Sonel ve beraberindekiler daha sonra İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek kahraman JÖH ve PÖH’lerimizle bir araya geldi.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ardından Nazımiye ilçemizdeki esnafları tek tek gezerek, hayırlı işler temennisinde bulundu.
Esnaflardan alışveriş de yapan Vali Sonel, çocuklarımızla da yakından ilgilenip, onlara çeşitli hediyeler verdi.
Vali Sonel daha sonra Nazımiye Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Sonel, okulda incelemelerde bulunarak sınıfları tek tek ziyaret etti ve öğrencilere çok çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.
İlimizin her köşesinde vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ettiklerini belirten Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Devletimizin en üst kademesinden en alt kademesine kadar hepimiz el birliğiyle ilimizin her köşesine , hiçbir ayrım gözetmeden hizmet ediyoruz. Bugün de Nazımiye ilçemizde yöre insanımızla bir araya geldik. Vatandaşlarımızla hal hatır sorduk.Çocuğundan yaşlısına Devletimizin merhametini ve sıcaklığını her kesime göstermeye devam ediyoruz. Misafirperverliklerinden dolayı Kaymakamımız nezdinde, yöre halkımıza teşekkür ederiz." diye konuştu.
Vali Sonel ve beraberindekiler, ziyaretlerinin ardından ilçeden ayrıldılar.