a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli’de "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" Etkinliği

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun ülkemiz genelinde başlattığı Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması Kampanyası kapsamında "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla Tunceli’de etkinlik düzenlendi.
Etkinliğe Vali/Belediye Balkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Tunceli-Elazığ karayolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen etkinlikte Vali Sonel, jandarma ve emniyet trafik ekipleri ile öğrenciler, sürücüleri yayalara öncelik vermeleri konusunda bilgilendirdi.
Etkinlikte minik öğrenciler emniyet kemeri takmayan sürücüleri kırmızı düdük çalarak uyardılar.
Etkinlik sırasında Vali Sonel, sürücülerle sohbet edip, yaya geçitlerinde yayalara öncelik tanımalarını, vatandaşlardan da karşıdan karşıya geçişlerde yaya geçitlerini kullanmalarını istedi.
Etkinlikte Vali Sonel trafikte yaya önceliğine ve trafik ışıkları kurallarına dikkat çekmek amacıyla öğrencilerimizle birlikte yaya geçidini kullandı.
Öğrencilerimizin ellerinde "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" dövizleri taşıdığı etkinlik, araç sürücülerine öğrenciler ve trafik polisleri tarafından yaya geçitlerinde önceliğin yayalara ait olduğuna dair broşürlerin dağıtımı ile sona erdi.