a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vatandaşlarımız Sıra Gecesi’nde Doyasıya Eğlendi

Belediyemizce ‘Kültür ve Sanat Etkinlikleri’ kapsamında ‘Şanlıurfa - Birecik Kelaynak Sıra Gecesi’ ekibi, Tunceli’de sahne aldı.
İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ile Akın Zor, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen ve vatandaşlarımız katıldı.
‘Şanlıurfa - Birecik Kelaynak Sıra Gecesi’ ekibi, gece boyunca Urfa Türküleri seslendirirken, katılımcılar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.
Sıra gecesine yoğun katılım gösteren vatandaşlarımız, hem söylenen türkülere eşlik edip hem de halay çekerek doyasıya eğlendi.
Programda sahnede çiğköfte yoğrularak, katılımcılara ikram edildi. Ayrıca Belediyemizce katılımcılara döner ikramında da bulunuldu.
Program sonunda kısa bir konuşma yapan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Sizler adına Tunceli’ye geldikleri için gönül dostlarına hoş geldiniz diyorum. Tunceli, huzur şehri, güzellikler şehri. Ekibimizle birlikte güzel işler çıkardık. Tunceli’de yaşayanlar her şeyin en güzelini hak ediyorlar. Rabbim, birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Ekibimiz, bizleri yıllar öncesine götürdü. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Tunceli’den Şanlıurfa’ya selamlarımızı gönderiyoruz.” diye konuştu.
Program, Vali Sonel’in ‘Şanlıurfa - Birecik Kelaynak Sıra Gecesi’ ekibine çiçek takdim etmesinin ardından sona erdi.