a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel’den Pülümür Ziyareti

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Pülümür ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyarette Vali Sonel’e Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ve İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen eşlik etti.
İlk olarak Pülümür Kaymakamı Ömer Faruk Fidan’ı ziyaret eden Vali Sonel, ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.
Pülümür Adliyesi'nde görevli hâkim ve savcılarımızı da ziyaret eden Sonel, kendilerine kolaylıklar diledi.
Sonel ve beraberindekiler daha sonra Pülümür İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek kahraman PÖH’lerimizle bir araya geldi.
Ardından İlçe Jandarma Komutanlığımızı ziyaret eden Vali Sonel, kahraman JÖH’lerimizle öğle yemeğinde bir araya geldi.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ardından Pülümür ilçemizdeki esnaflarımızı tek tek gezerek, hem alışveriş yaptı hem de hayırlı işler temennisinde bulundu.
Karşılaştığı vatandaşlarımızla sohbet edip, sorun ve taleplerini dinleyen Vali Tuncay Sonel, çocuklarımızla da yakından ilgilenip, onlara çeşitli hediyeler verdi.
Her fırsatta ilçe, köy ve mahalle ziyaretleri gerçekleştirip vatandaşlarımızla bir araya geldiklerini belirten Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Pülümür ilçemizde yöre insanımızla bir araya geldik. Çocuğundan yaşlısına Devletimizin merhametini ve sıcaklığını her kesime göstermeye devam ediyoruz. Bizler, ilgili tüm kurumlarımızla omuz omuza vererek, dayanışma içerisinde vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Misafirperverliklerinden dolayı Kaymakamımız nezdinde, yöre halkımıza teşekkür ederiz." diye konuştu.
Vali Sonel ve beraberindekiler, ziyaretlerinin ardından ilçeden ayrıldılar.