a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel’den Tıp Bayramı’nda Sağlık Çalışanlarımıza Prag Gezisi Sürprizi

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Devlet Hastanemizde düzenlenen programa katılan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, yaptığı sürprizle 24 sağlık çalışanımızı Prag’a geziye göndereceğini söyledi.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Tunceli Devlet Hastanesi’nde düzenlenen programa katıldı.
Burada sağlık çalışanlarımız tarafından yapılan resimlerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Sonel, daha sonra sağlık çalışanlarımıza karanfil dağıttı.
Hastalar ve vatandaşlarımızla da sohbet eden Sonel, istek ve sıkıntıları da dinledi.
Burada yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlayan Vali Sonel, ilimizdeki sağlık hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Sonel,
“Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Tüm doktorlarımız ve sağlık camiamızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu, gönülleri mutlu olsun. Arkadaşlarımız büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Fırsat buldukça onlarla beraber olmaya devam ediyoruz. Bugün doktorlarımız ve diğer sağlık çalışanlarımızın yaptıkları çok güzel tabloları gördük. Tunceli Devlet Hastanemiz büyük bir özveriyle çalışıyor. Başhekimimiz nezdinde tüm çalışanlarımızı kutluyorum. 20 aydır Tunceli’deyiz. Bu süre içerisinde hep ‘Tunceli Ailesi’ olarak anlatıyoruz. Tunceli Ailesi içerisinde sağlık çalışanları çok önemli bir yer tutuyor. Vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Sağlık Bakanımız ile yaptığımız görüşmede kendileri Tunceli’de sağlıkla ilgili yapılacak her çalışmada, her daim yanımızda olduğunu söyledi ve kucak dolusu selamlarını gönderdi.” ifadelerini kaydetti.
Vali Sonel, daha sonra sağlık çalışanlarımıza sürpriz yaparak 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kura ile belirlenecek 24 sağlık çalışanımızı Prag’a geziye göndereceğini açıkladı.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel daha önce de Öğretmenler Günü’nde 24 öğretmenimizi Paris’e, 24 öğretmenimizi ise Prag’a 4 gün süren geziye göndermişti.