a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel’den Mazgirt’e Ziyaret

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Mazgirt ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyarette Vali Sonel’e Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Kaya, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Özdemir Aktaş ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici eşlik etti.
İlk olarak Mazgirt Kaymakamı Kenan Aktaş’ı ziyaret eden Vali Sonel, ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.
Mazgirt Adliyesi'nde görevli hâkim ve savcılarımızı da ziyaret eden Sonel, kendilerine kolaylıklar diledi.
Sonel ve beraberindekiler daha sonra Mazgirt İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek kahraman PÖH’lerimizle bir araya geldi.
Ardından İlçe Jandarma Komutanlığımızı ziyaret eden Vali Sonel, kahraman JÖH’lerimizle öğle yemeği yedi.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ardından Mazgirt İlçe Devlet Hastanesini ziyaret ederek hem hastalarla sohbet etti hem de sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
Sonel daha sonra Fatih Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi. Sınıfları tek tek gezen Vali Sonel öğrencilerimizle sohbet edip, başarılar diledi.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ardından Mazgirt ilçemizdeki esnaflarımızı gezerek, hem alışveriş yaptı hem de hayırlı işler temennisinde bulundu.
Vali Tuncay Sonel, karşılaştığı vatandaşlarımızla da sohbet edip, sorun ve taleplerini dinledi.
Burada konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Mazgirt ilçemizde esnaflarımızdan öğrencilerimize, güvenlik güçlerimizden sağlık çalışanlarımıza kadar her kesimle bir araya geldik. Devletimizin merhametini ve sıcaklığını yöre insanımıza göstermeye devam ediyoruz. İlgili kurumlarımızla vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini götürme çabası içerisindeyiz. Misafirperverliklerinden dolayı Kaymakamımız nezdinde, yöre halkımıza teşekkür ederiz." dedi.
Vali Sonel ve beraberindekiler, son olarak Mazgirt'deki özel harekat noktasını ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldılar.