a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Başkan Maçoğlu Fox TV'de Çalar Saat'e konuk oldu

Mart iki bin on dokuz yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu Fox Tv'nin canlı yayın konuğu oldu. Maçoğlu, "Her bölge kendi topraklarına, üretim alanına sahip çıksın" diyerek üretime devam edeceklerini belirtti.
Seçim çalışmaları kapsamında daha önce Fox TV'ye konuk olan Maçoğlu'na seçimi kazanırsa Dersim'de canlı yayın sözü veren İsmail Küçükkaya, verdiği sözü yerine getirerek Dersim'de 'Çalar saat' rogramını gerçekleştirdi.
Arif Sağ'ın Dersim Dört Dağ İçinde türküsüyle başlayan program, Maçoğlu'nun Ovacıktaki başarısı, üretim ve dayanışma adı altında açtığı koparatifler ve bediyede çalışmalarına dair yaptığı faliyetler konuşuldu.
Dünyanın bir çok yerinden yapılan desteklere değinen Maçoğlu, "Aslında Türkiye'nin bir çok yerinde siyasetçiler, uluslararası alanda komünistler ya da Sivil toplum Kuruluşları (STK)'lardan büyük bir destek mesajları geldi. Rusya Komünist partisinden tutun, Yunanistan, Avrupadaki sosyalist partilerden destek geldi. Bu şehirde yaşamayıp sizler gibi burada olan dostlarımız var. Bunlarla ilşkiler kuruyoruz. Bu modelin gelişmesi için mutlaka ama mutlaka bir vicdanın buraya akması lazım. Bugün Dersim'de gerçekleşen budur" dedi.