a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Engin Eroğlu’nu arama çalışmaları, 10. gününde devam ediyor

15 Haziran’da Ovacık ilçesinde hayvanlarını Munzur Vadisi boyunca otlatmak için meraya götüren ve bir daha kendisinden haber alınamayan Dersim’in Ovacık ilçesine bağlı Yoncalı Köyü’nde yaşayan Engin Eroğlu için arama çalışmaları devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), gönüllü arama ekipleri, belediyemizin çağrısı üzerine Cizre Belediyesi’nden gelen dalgıç ekibi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi dalgıç ekipleri, Kayseri’den arama çalışmalarına katılmak üzere gelen Turkuaz arama-kurtarma ekibi, Malatya’dan gelen ekipler arama çalışmalarını Munzur üzerinde sürdürüyor. Bunun yanı sıra Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Sivil Savunma Amirliği Sualtı Arama Kurtarma Ekibi de bu çalışmalara katılmak üzere bugün yola çıktı.

Ayrıca Engin kardeşimizi arama çalışmalarına gelecek ekiplerin, Ovacık Belediyesi ile yaptığımız koordineli çalışmalar dolayısıyla Dersim ve Ovacık Belediyeleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Öte yandan sosyal medyada yapılan bilgi kirliliği, yapılan yanlış haberler ailenin manevi olarak yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle ailenin içerisinde bulunduğu bu hassas süreçte herkesi duyarlı olmaya ve aileye bu duyarlılıkla yaklaşarak omuz vermeye bekliyoruz.

Arama çalışmalarına farklı illerden gelecek olan ekiplere çağrımız geçerlidir, profesyonel ekipleri Engin Eroğlu’nu arama çalışmalarına katılmaya davet ediyoruz.