a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi’nde Halk Toplantısı

Belediye Başkanımız Fatih Maçoğlu’nun katılımıyla halk toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet (Gazik) Mahallesi’nde Belediye Başkanımız Maçoğlu’nun katılımıyla halk toplantısı gerçekleştirildi. Halkın yoğun katılım gösterdiği toplantıda, mahallenin sorunları ve bu sorunların çözüm noktasında neler yapılabileceği üzerine paylaşımlarda bulunuldu. 

Mahalle halkıyla yapılan toplantıda; yol yapım çalışmaları, çevre düzenlemeleri, altyapı çalışmaları, ilaçlama, yeşil alan düzenlemeleri, sokakta yaşayan hayvanlar ve birçok konuda fikirler dile getirildi.

Toplantıda konuşan Başkan Maçoğlu, “Belediye başkanlarından ve çalışanlarından beklemek yerine halkın söz söylediği anlayışı örgütlemek gerekiyor. Mahallede, sorunların tartışıldığı, sorunlara çözüm odaklı yaklaşıldığı bir meclisin olması gerekiyor” ifadelerini kullanarak genel olarak sokakta yaşayan hayvanlar konusunda problem yaşandığını belirterek, “Sokak hayvanları, bakımı ve tedavisi yapıldıktan sonra alındığı yere bırakılır. Çünkü, hayvanlar alıştığı bölgeden uzaklaştırıldığı zaman, alıştığı insanlardan uzak olduğu zaman huysuzlaşıyor. Onlar bizim dostlarımız. Bizim yaşamaya hakkımız varsa o dostlarımızın da yaşamaya hakkı var. Herkes dostlarımız için kapısının önüne bir kap su, bir kap yiyecek koyabilir. Bu konuda duyarlılık gösterilmesi gerekir ” dedi.

Daha sonra bu toplantıların sık sık yapılarak sorunların paylaşılması gerektiğini belirten Başkan Maçoğlu, “Halkın kendi sorunlarını dile getiren mahalle komitelerinin oluşturulması gerekiyor. Bu komitelerde yer alan arkadaşlar aracılığıyla sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Biz bu toplantılardan sonra sizin kendi meclislerinizi oluşturmanızı ve sorunlarınızı bu meclisler aracılığıyla bize taşımanızı istiyoruz” diyerek toplantıya katılan herkese teşekkür etti.