a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Engin Eroğlu'nu Arama Çalışmaları Devam Ediyor

15 Haziran’dan bu yana haber alınamayan Engin Eroğlu’nu arama çalışmaları sürüyor. Başkanımız Fatih Maçoğlu ve arama ekipleri, Munzur Vadisi’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.
Açıklamada konuşan Başkan Maçoğlu, "Ailesi, dostları perişan durumda. Uzun süreden beridir burada bir çalışma yapılıyor. Sosyal medyada da farklı farklı şeyler paylaşılıyor. Birinci günden itibaren, Dersim'in dışından gelen birçok dostumuz geldi. Gelenlerde elinde geleni yaptılar. Yeni ekipler gelmeye devam ediyor, çalışma devam ediyor. Elimizden geldiğince vadiyi baştan sona kadar taramaya çalışacağız, sonuçlanıncaya kadar aileyle yan yana olacağız” dedi.
Arama ekipleri, ”Bölgeye intikal ettiğimizden itibaren, İstanbul, İzmir, Mersin, İstanbul ekiplerimizle birlikte çalışmalarımıza başladık. Olayın olduğu yerden itibaren mümkün olduğunca bedenin gidebileceği yerleri, hem su üstünde tespit ederek hem de sualtında tespit ederek buralarda çalışmalar yaptık. Bu sırada da bölgelere ayırdık. Her ekibe belirli bölgeler verdik. O bölgelerde hem su üstünden arama yapıldı hem de dalış yapılması gereken yerlere dalış yaptık” diyerek çalışmaların seyrine ilişkin şu aktarımlarda bulundular:
“Şu anda, olayın yaşandığı yerden Dersim'e kadar 24 km çalışmalarımızı yaptık. 21 km daha mesafe var. Ondan sonra da barajda çalışmalar yapılacak. Ağır aksak girebilir, çünkü Munzur'un debisi çok fazla ve hiç biri yeri atlamak istemiyoruz. Detaylı aramalar yaparak devam ediyoruz. Bölge çok coşkun akan bir ırmak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Olayın olduğu yerden Tunceli'ye kadar her taşın altına elimizi sokmaya çalışıyoruz. Diğer ekiplerle çok koordineliyiz. Bölge halkı emin olsun ekipler elinden geleni yapıyor."

https://www.youtube.com/watch?v=j0pRo3Qc7ik&feature=youtu.be