a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Sivas Katliamında Hayatını Kaybedenler Dersim’de Anıldı

Belediye başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu 1993 Sivas Katliamına ilişkin yapılan basın açıklamasına Belediye başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu da katıldı.

1993 tarihinde Sivas’ta yaşanan katliama ilişkin basın açıklaması gerçekleştirildi. Dersim Emek ve Demokrasi Güçlerinin Seyit Rıza Meydanı’nın da yaptığı açıklamaya belediye başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu ve beraberindeki heyet de katılım gösterdi. Yapılan basın açıklamasında Sivas Katliamının demokrasiye, halkların kardeşliğine ve bir arada yaşama kültürüne dönük bir saldırı olduğu vurgulandı.

 Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklamayı okuyan İHD Dersim şube başkanı Gürbüz Solmaz, “ Türkiye’nin içerisinde geçmekte olduğu sancılı süreçte demokrasinin barış, kardeşlik ve özgürlük taleplerinin kararlılıkla savunulması; iktidarın baskıcı, anti demokratik uygulamalarına karşı kararlı mücadelenin güçlenmesi açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Demokratikleşme önündeki engelleri kaldıracak, diyalog ve demokratik kültürün gelişmesini ve toplumsal barışı sağlayacak yasal düzenlemelerin bir an önce çıkması gerekmektedir” dedi.