a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Başkan Maçoğlu: Vicdanımız Diyarbakır’da, Van’da ve Mardin’de

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyeleri eş başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına karşı başlatılan oturma eylemi 9. Gününde devam etti. Oturma eylemine katılım gösteren Belediye Başkanımız Fatih Maçoğlu, “Herkes iyi bilsin ki bu vicdan bütün halkların bir araya gelerek, işçilerin, ezilenlerin, yoksulların üstesinden geleceği bir durumdur. Bu ülkedeki herkesin bu coğrafyadaki demokrasi sorununa karşı mücadele etmesi gerekiyor. Burada olmasak da 9 gündür vicdanımız Diyarbakır’da, Van’da ve Mardin’de. Bundan sonra da vicdanımız burada olacak” diye konuştu.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım atamasını protesto için HDP’li milletvekilleri ve yurttaşların gerçekleştirdiği oturma eylemine Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu katılım gösterdi.


Emek örgütleri, Dersim Dernekler Federasyonu, Dersim Demokratik Halk Dayanışması’ndan Emek ve Özgürlük Cephesi, HDP ve CHP meclis üyelerimizin de katıldığı oturma eyleminde konuşma yapan Başkan Maçoğlu, “Vicdan ve adalet bu ülkenin birçok alanında sorun olarak görülmeye başladı. Ama biz vicdan ve adaletin bu ülkenin halklarının birçok alanda direnç gösterdiğini biliyoruz. Emine Bulut nezdinde tüm kadınların, Hasankeyf ve Kaz Dağları nezdinde bütün doğanın, Mardin ve Diyarbakır nezdinde bütün demokrasinin vicdanının burada olduğunu biliyoruz. Biz Amed halkının bu vicdana sahip çıkacağını çok iyi biliyoruz” dedi.