a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Munzur Mural Festivalinde Buluşuyoruz

Belediyemiz bünyesinde yaşadığımız kente değer kazandırmak ve kentin gri çehresini ortadan kaldırmak için Munzur Mural Festivali ,”Munzur’un eşsiz güzelliğinde doğa dostu sanatçılarımızla kentimizi renklendiriyoruz” temasıyla gerçekleştirilecek.

Festival, yaşadığımız kente değer kazandırmak, kentin gri çehresini ortadan kaldırarak daha enerji dolu, canlı bir kent oluşturmanın yanı sıra sokak sanatı kültürünü yansıtmayı amaçlıyor. Kentin belirlenen bölgelerinde geometrik formlar, gerçekçi çizimler ve çeşitli tonlarla çalışılarak kentin griliğini ortadan kaldırmayı hedefleyen festival, sanatçıların sanatlarını icra ederken halkın onları izleyebilmesini sağlıyor.  Çocukları, engellileri ve tüm halkı bu sanatın içerisine dahil ederek hep birlikte canlı, renkli ve grisi olmayan bir kent inşa etmek adına başlayan festivalin gelecek yıllarda yapılması en büyük hedefler arasında. Gönüllülük esasına dayanarak oluşturulan festival, 5-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Etkinliğin programı şöyle:

.  5-11 Eylül tarihlerinde kentte yer alan Mameki Parkı duvarı, Esentepe yol ayrımında bulunan duvar, Belediye İşhanı duvarı, Behice Boran Sokağı’nda bulunan merdivenler ile Mavi Köprü mevkiine inen merdivenler renklendirilecek.

.  8 Eylül Pazar Belediye Konferans Salonu’nda tek perdelik ‘Çatlak’ oyunu sahnelenecek.

.  8-9-10 Eylül tarihlerinde Mameki Parkı’nda çocuklarla masal atölyesi oluşturulacak.