a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Başkan Maçoğlu, İzmir ve Eskişehir'de kooperatif açılışlarına katıldı

Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, İzmir ve Eskişehir’de Ovacık Doğal Kooperatifi’nin satış ofislerinin açılışlarına katılım gösterdi.

Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Doğal Kooperatifi’nin İzmir Karşıyaka ve Eskişehir Odunpazarı satış ofislerinin açılışlarına katılım gösterdi.

Başkan Maçoğlu, kooperatif satış ofislerinin açılışında kooperatifçiliğin önemine değinerek “Bu ülkenin yeteri kadar toprağı, suyu, Çarşamba Ovası'ndan Konya Ovası'na, Amik Ovası'ndan Harran Ovası'na birçok ovası var ama kapitalistlerin bu toprağa, suya saygısı yok ve toprağı zehirliyorlar. Üreticilerin temel sorunu emeğinin karşılığını alamıyor olmasıdır. Bizler de yerel yönetimler olarak üretenlerin emeğinin karşılığını alması, doğayı koruma adına kooperatifleri kurduk. Bizden sonrasına da bu toprakları sağlıklı olarak bırakmak istiyoruz. Ürettiğimiz ürünleri aracısız olarak sizlerle buluşturmak için tüketim kooperatifleri açıyoruz” dedi.

Açılışlarda halkla temaslarda bulunan Başkan Maçoğlu, açılışı ziyaret eden Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile sohbet gerçekleştirdi.

Maçoğlu, öte yandan Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği’ni ziyaret ederek aktarımlarda bulundu.

Başkan Maçoğlu, 26 Ekim Cumartesi günü Ovacık Doğal Kooperatifi’nin Antalya’da bulunan satış ofisinin açılışına da katılım sağlayacak.