a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
BASINA VE KAMUOYUNA;

 Belediyemiz Aralık ayı meclis toplantımıza gündem olarak sunulan ‘Belediye Başkanlığı’nın 05.09.2019 tarih ve 2019/109 nolu belediye meclis kararı ile ilimiz merkez Aktuluk -Atatürk Mahallesi minibüs durağı ve Cumhuriyet Mahallesi minibüs durağında yolcu taşımacılığı yapan minibüs hatlarının akaryakıt, lastik, araç bakım, sigorta gibi giderlerinin fazla olması nedeniyle yolcu taşıma ücretlerinin yeniden belirlenmesi için oluşturulan komisyon çalışmasının değerlendirilmesi’ maddesi görüşüldü. 


Yapılan meclis toplantısında minibüs ücretlerinin belirlenmesi için oluşturulan ‘komisyon çalışmasının değerlendirilmesi’ maddesinin görüşülerek yolcu taşımacılığı yapan minibüs hatlarında çalışan şoförlerimizin ekonomik zorlukları gözetilerek taleplerin bir kısmı karşılanmış ve öğrenci tarifesine zam uygulanmamasına karar verilmiştir.

 

 

Bu karar sonucunda Aktuluk Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Üniversite güzergâhında çalışan minibüs hatları 10. 12.2019 tarihinde belediyemize yazdıkları dilekçeyle Çarşamba gününden itibaren bu güzergâhta çalışan araçların faaliyetlerini yerine getirmeyeceğini belirtmişlerdir.


 Biz yerel yönetim olarak halkımızın çıkarlarını gözetip, bu çıkarlar doğrultusunda halkın iradesini temsil eden belediye meclisinin aldığı kararları önemsiyoruz. Belediye meclis toplantısında alınan kararlar da halkın iradesi sonucu ortaya çıkmış kararlardır. 

 

 

 Bu doğrultuda halkımızın mağdur olmaması için Aktuluk Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Üniversite güzergâhında çalışan minibüs hatlarının iş bırakması durumunda belediyemiz ek otobüs seferleri koyarak halkımıza hizmet vermeye devam edecektir.

 

 

Oluşabilecek aksaklıklar konusunda halkımızın duyarlılık göstereceğine, sağduyulu davranacağına inanıyoruz.