a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Belediyemize Ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyemizi ziyaret etti. Dilek İmamoğlu, CHP milletvekili Polat Şaroğlu, CHP Pertek, Ovacık, Hozat ilçe belediye başkanları ve beraberindeki heyet ziyarette yerini aldı.

 

Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu tarafından karşılanan İmamoğlu’na Belediye Başkan Yardımcılarımız Canan Ay Doğan ve Ümüt Kaya’nın yanı sıra birçok yurttaş eşlik etti.

Başkan Maçoğlu, ziyaretlerinden dolayı İmamoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “ Bu deprem hepimiz için önemli bir uyarı. Gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Dayanışma açısından burada olmanız ve belediyemizi ziyarete gelmeniz büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

 İmamoğlu ise ziyaretin ana sebebinin Elazığ’da yaşanan deprem olduğunu belirterek belediyemizin ziyaretine dair şunları kaydetti:


"Bölgeye böyle bir sebeple gelmek istemezdik. Bir deprem sebebiyle buradayız ve kayıplarımız var. Hepimizin başı sağ olsun. Depremle yaşayan bir ülkeyiz.  Açıkçası bu konuda da başarılı değiliz. Depreme karşı tedbir alabilen bir ülke olamadık. Belediyelerin, yönetimlerin, hükümetlerinde suçu var. İnşallah bundan sonra daha hızlıca tedbir alabilen ve önceliği bu olan bir ülke olmayı başarırız. Bu vesileyle geldik. Sizi de ziyaret ederek dayanışmada bulunmak istedik”