a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık’tan Belediyemize Ziyaret

İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık Belediyemizi ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu ve Belediye Başkan Yardımcılarımız Canan Ay Doğan, Ümüt Kaya ile sohbet gerçekleştiren Çalık, deprem bölgesini ziyaretinden izlenimlerini aktardı.

Artan kira fiyatlarına değinen Çalık, “Vatandaşların zaten ekonomik açıdan travması var. Bir de depremi fırsata çevirenler var. Bir an önce el atılması gerekiyor. 600 liralık daire 1200 lira olmuş. Acının üzerinden fırsatçılık yapılması insanı üzüyor. Yaptığımız güzel bir iş varsa yaygınlaşır. Güzel işleri çoğaltmaya ve paylaşmaya ihtiyacımız var. Sizin burada yaptığınız güzel bir uygulamayı bizim kendi bölgelerimize taşımamız gerekir. Yerel yöneticinin görevi vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktır. “ ifadelerini kullandı.

Başkan Maçoğlu ise depreme ilişkin şunları dile getirdi:

“Biz ilk günden itibaren arkadaşlarımızı bölgeye yönlendirdik. Tespit ettiğimiz köylere elimize ulaşan yardım malzemelerini ulaştırdık. Bu olaylar yaşandığında doğrudan insanların yanına gitmediğiniz zaman insanlarda bir güvensizlik oluşuyor. Bunun yanı sıra insanların yaşam alanlarına dair kaygıları var. Binlerce insan hasardan kaynaklı evine giremiyor. İnanların yaşadığı deprem travmasının üstüne ekonomik kaygı daha ağır travmalar doğuruyor.”

 

İlimizde de depremden zarar gören yerler olması ve bölgenin 1. derece deprem riski taşımasına değinilen görüşmede, yerel yönetimlerin bu konudaki çalışmalarında fikir alışverişinde bulunuldu.

Çalık, Başkan Maçoğlu’na plaket hediye ederken Başkan Maçoğlu ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a Ovacık Doğal Ürünlerini hediye etti.